Zamilujte se do plánování...
- Petra Matějková
- 13. 9. 2021
- Minut čtení: 2
Když chcete uvařit dobré jídlo, mít krásně uklizeno, zažít skvělou dovolenou nebo třeba uspořádat svatbu snů, potřebujete předem připravený a promyšlený plán..
V některých situacích jako třeba v případě přípravy jídla stačí mít vcelku jednoduchý plán a to, co budu vařit, jaké suroviny budu potřebovat a kolik času mi to zabere. V jiných případech jako třeba u dovolené a svatby se naopak budeme muset plánu více věnovat. Pomoci nám mohou nejrůznější plánovače, diáře, to-do listy a kalendáře 📚

Já nejraději plánuji právě pomocí plánovačů. Vše mám přehledně na jednom místě, mohu si k poznámkám nalepit například inspiraci, kterou jsem někde objevila nebo dokreslit tématické obrázky. A navíc mi pak plánovače slouží i dál jako hezká vzpomínka.
I Vám mohou plánovače pomoci dosáhnout vysněného cíle, stačí jen zvolit ten pravý. Ten, který Vás nasměruje, poradí a třeba vnukne i zajímavý nápad. A přesně do této situace jsem se před pár lety dostala, věděla jsem, co od plánovače chci, ale bohužel jej nebylo možné sehnat. A tak jsem si vytvořila vlastní a dělám to tak od té doby vždy, když potřebuji něco naplánovat do nejmenšího detailu.

Jako první tak vzniknul SVATEBNÍ PLÁNOVAČ. Vyzkoušela jsem ho při plánování naší svatby a na dalších svatbách, několikrát předělala a upravila, abych se ujistila, že funguje na 100% a Vy se na něj budete moci spolehnout. Ale o něm zase někdy příště...
A jaké jsou nejdůležitější kroky plánování?
1. ZHODNOCENÍ AKTUÁLNÍ SITUACE
Nejprve je třeba zhodnotit naši aktuální situaci, tedy například v případě dovolené by nás mělo zajímat: jaké máme finance, které preferujeme dopravní prostředky, raději moře nebo hory, kolik času můžeme dovolené věnovat apod.
2. NÁŠ CÍL
Nyní na základě předchozího bodu stanovíme náš cíl, tedy v případě cestování, kam chceme jet, v případě svatby naopak čeho chceme dosáhnout. Je vždy lepší také stanovovat krátkodobé menší cíle, jelikož právě ty nás úspěšně povedou k tomu hlavnímu cíli.
3. PROSTŘEDKY A PRIORITY
Nyní zvolíme správné prostředky, abychom dosáhli našeho cíle a následně také naše priority, abychom předešli nechtěnému stresu v případě nemožnosti splnit některý z menších cílů. Pomoci nám mohou již zmíněné plánovače, diáře, to-do listy a kalendáře.
4. ZHODNOCENÍ
Finálním krokem je zhodnocení předchozích bodů, zda se nám podařilo cíle dosáhnout a jaké jsme udělali chyby, z kterých se můžeme poučit.
A jak nejraději plánujete Vy? Napište mi dolu do komentáře...
コメント